Dabar pagaminti pažymėjimai galios ilgiau

Dabar pagaminti pažymėjimai galios ilgiau


Informuojame, kad nuo sausio 10 d. keičiame „Švietimo standarto“ išduodamų pažymėjimų terminus.

Mokinių, kurie mokosi ketvirtoje, aštuntoje, dešimtoje arba II-oje gimnazijos klasėse pažymėjimai galios atitinkamai iki 2021-08-31 arba 2019-08-31. Lietuvos mokytojo pažymėjimo galiojimo termintas taip pat ilginamas. Šiuo metu išduoti pažymėjimai galios iki 2019-08-31.

„Mokiniai ir mokytojai, užsakantys pažymėjimus dabar susiduria su problema. Mokinių pažymėjimai pereinamose klasėse galiotų tik pusmetį iš viso, mokytojų pažymėjimai – praktiškai pusmečiu trumpiau. Atsižvelgdami į tėvų ir mokyklų bendruomenių pageidavimus galiojimo terminus koreguojame, kitaip pažymėjimų gamybą tiesiog reikėtų stabdyti“, sprendimą komentavo „Švietimo standarto“ direktorė Dalia Šivickienė.

Paprastai paaiškinant, dabar pažymėjimai gaminami su ta galiojimo data, kuri būtų dedama ant pažymėjimų š.m. rugsėjo 1 d.

Pažymėjimų su pailgintu gamybos terminu administravimas ir priežiūra yra padidinta. Jei mokinys keičia mokyklą, tokį pažymėjimą privaloma grąžinti.

„Tą darome kartu su mokyklų administracijų žinia. Visos pusės supranta atsakomybę. Svarbiausia, kad šitas sprendimas leidžia mokykloms nelaukiant vasaros priimti sprendimus dėl pažymėjimų užsakymo“, sakė D.Šivickienė.