Dėl pažymėjimų

Dėl pažymėjimų


Viešoji įstaiga „Švietimo standartas“ Lietuvos mokyklose diegia elektroninius mokinio ir mokytojo pažymėjimus. Šie mokslo metai mums buvo pirmieji. Vertiname juos kaip sėkmingus ir džiaugiamės mokyklų bendruomenių pasitikėjimu. Nebuvo paprasta.

Atvirumu ir kokybe siekiame Jūsų pasitikėjimo.

Iki š.m. gegužės 20 d. išdavėme 3342 vnt. mokinio, 1023 – mokytojo ir 101 – priešmokyklinio ugdymo pažymėjimų. Šiuo metu aktyviai bendradarbiaujame su 63 Lietuvos mokyklomis.

Kviečiame ir Jūsų bendruomenę apsvarstyti elektroninio pažymėjimo diegimo galimybes.

Reikia žinoti, kad elektroninis pažymėjimas pats savaime nesprendžia opių bendruomenės problemų, pats iš savęs negali užtikrinti didesnio lankomumo indekso ir pan. Atsižvelgiant į žmogaus teisių ir laisvių principus jis negali būti absoliučios kontrolės ar sekimo įrankis. Elektroninis pažymėjimas mokyklai pirmiausia yra modernumo, novatoriškumo simbolis, taip pat jis įgalina mokyklos administraciją valdyti ir optimizuoti tam tikrus procesus.

Pažymėjimo ir papildomų įrenginių mokykloje sinergija leidžia matyti mokinių ar mokytojų judėjimą: atėjo/neatėjo, nesiregistravo, bet išėjo, naudojosi lengvata maitinimui ar ne ir pan.

Vis tik, svarbiausia elektroninio pažymėjimo funkcija – saugus, patikimas, šiuolaikiškas mokinio asmens dokumentas, mokytojui – darbuotojo pažymėjimas. Mieste – transporto bilietas, papildomų nuolaidų ir galimybių kortelė.

Kauno Panemunės pagrindinėje mokykloje elektroninis pažymėjimas pakeitė popierinius. Mokykla nediegė jokių papildomų technologijų, tačiau taupo laiką ir resursus neišduodami senovinių pažymėjimų. Juolab, pažymėjimas veikia kaip viešojo transporto bilietas Kauno mieste.

Kauno Šv. Kazimiero mokykloje absoliučiai visi mokiniai ir mokytojai turi elektroninius pažymėjimus. Mokykla įsidiegė elektroninį užraktą, planuojamas įdiegti papildomas kontroleris, leidžiantis tiksliai identifikuoti, koks mokinys ar mokytojas ir kada įėjo ar išėjo. Mokykla gali patarti pažymėjimų diegimo praktiniais klausimais.

Vilniuje, Petro Vileišio progimnazijoje, mūsų išduotas mokinio pažymėjimas yra ir durų raktas ir kortelė, skirta praėjimui pro sukamuosius vartelius (turniketus). Vaikui praėjus pro šiuos vartelius duomenis automatiškai atsiranda dienyne. Mokyklos valgykloje yra įdiegta „Eurofondo“ elektroninės piniginės sistema. Tėveliai pakankamai noriai ja naudojasi, idant vaikai nebepirktų menkaverčių ar sveikatai žalingų produktų šalia mokyklos esančiose įstaigose.

Visose Jonavos rajono mokyklose nemokama maitinimo porcija yra išduodama tik su elektroniniu pažymėjimu. Vaikai nebesijaučia diskriminuojami, labai palengvintas lengvatos naudojimo ataskaitų rengimas.

Elektroninius mokytojo pažymėjimus savo darbuotojams pradėjo išduoti ir Ugdymo plėtotės centras prie LR Švietimo ir mokslo ministerijos. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje pažymėjimai išduoti išimtinai visiems mokytojams. Atkreipiame dėmesį, kad mokytojo pažymėjimas yra išduodamas švietimo darbuotojams. Jis lengvai integruojamas su technologijomis švietimo įstaigoje ir suteikia naudingų galimybių po darbo. Pavyzdžiui, kartu su muziejų asociacija pasirūpinome, kad mokytojai ne tik su grupėmis, bet ir asmeniškai, su šeimos nariais galėtų laisvalaikiu neatlygintinai lankytis svarbiausiuose muziejuose.

Gerų pavyzdžių yra ir daugiau. Tačiau pagrindinis sklandaus diegimo faktorius – suderinti lūkesčiai ir atviras dialogas apie realias, o ne menamas pažymėjimo ir papildomų įrenginių vertes ir praktinę naudą.

Kreipkitės drąsiai, klauskite mūsų, teiraukitės minėtų ir kitų mokyklų, svarstykite. Atsiverkite pažangai mokykloje. Mes pabandysime padėti.

Bendradarbiavimo sąlygos:

Jeigu mokykla nusprendžia diegti elektroninius pažymėjimus mokiniams ir/ar mokytojas, pasirašoma sutartis, kurios esmė – teisėtas asmens duomenų judėjimas ir pažymėjimo išdavimo tvarkos įtvirtinimas. Mūsų sutartys neįpareigoja mokyklos užtikrinti visuotinį pažymėjimų išdavimą ar pan.

  1. Informacinė sistema ir duomenų administravimas

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį mokyklai yra suteikiama prieiga prie pažymėjimų informacinės sistemos, kur paprastai ir lengvai galima sukelti mokinių, mokytojų, darbuotojų duomenis, pridėti nuotraukas ir užsakyti pažymėjimus.

Pažymėjimų užsakymas bendruomenėje gali būti vykdomas savarankiškai arba per mokyklos administratorių. Turime įvairios praktikos mokyklose ir tikrai galime patarti, kaip padaryti paprasčiau, atsižvelgiant į mokyklos bendruomenės įpročius ir tradicijas.

  1. Pažymėjimų kaina ir galiojimas

Mokinio pažymėjimas išduodamas laikotarpiui nuo 1-4 metų. Kaina – 6 EUR. Jeigu mokinys pameta pažymėjimą, naujas pažymėjimas kainuoja tiek pat. (Nepridedamos siuntimo, duomenų administravimo ar kitos išlaidos)

Mokytojo pažymėjimas išduodamas 2 metų laikotarpiui. Kaina – 5 EUR. Jeigu pažymėjimus mokykloje užsako pavieniai mokytojai (savarankiškai), tuomet pridedamos siuntimo išlaidos – 1,70 EUR.

  1. Papildomos technologijos

Mes galime patarti pažymėjimo funkcijų diegimo klausimais, tačiau neturime jokio intereso siūlyti konkrečių gamintojų ar įmonių paslaugas.

Matydami, kas vyko mokyklose pastaruosius keletą metų, privalome užimti ekspertinę poziciją. Mes tikrai patarsime ir pasiūlysime bent keletą bendrovių, kurios gali užtikrinti kokybiškų elektroninių užraktų diegimą ar įdiegti kitus sprendimus. Patys nuolat vykdome analizę ir visą informaciją skelbiame viešai.

  1. Pažymėjimų gamybos terminai

Tiek mokinio, tiek mokytojo pažymėjimus gaminame kiekvieną antradienį. Tai reiškia, kad pažymėjimą į mokyklą pristatome ne ilgiau nei per 10-15 darbo dienų. Kodėl tai svarbu? Kai mokinys ar mokytojas pameta pažymėjimą, kuriame yra transporto bilietas, ar veikia tam tikros funkcijos mokykoje, ypač svarbu, per kiek pagaminamas naujas pažymėjimas. Mes esame greičiausi. Yra mokyklų, kurios pažymėjimų laukia po 2-3 mėnesius. Pažymėjimus jiems gaminame ne mes.

Esame pasirengę be jokių įsipareigojimų atsakyti į visus Jūsų klausimus, patarti, padėti, esant poreikiui ir įdiegti elektroninius pažymėjimus, taip pat pasiūlyti platų pažymėjimo panaudojimo spektrą ir patikimas bendroves numatytoms funkcijoms diegti.

Pradėkime.