Filmų ciklas “Laisvei”

Filmų ciklas “Laisvei”


“Švietimo standartas” Lietuvos mokykloms siūlo geriausius lietuvių kino kūrėjų filmus apie didingiausius ir itin reikšmingus mūsų nepriklausomybės istorijos įvykius. Išskirtinės kokybės ir pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje sulaukusios juostos yra vienas efektyviausių ir originaliausių būdų pristatyti konkrečią temą.
Mokykloms siūlome įsigyti neribotą licenciją filmų “Nematomas frontas”, “Mes dainuosim”, “Kaip mes žaidėme revoliuciją” peržiūroms mokyklose.

„Mes dainuosime“
Vaidybinis pilnametražis filmas, apie 1991 metų Sausio 13–osios įvykius Lietuvoje. Filmas pasakoja kelių šeimų istoriją, sausio 12-osios vakarą skubėjusių į Vilnių, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Tai filmas apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.
Trukmė: 90min. Kalbos: lietuvių, anglų.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“
„Tuo metu Lietuva priminė įsimylėjusį žmogų”, sako Leonidas Donskis. Tai istoriją apie pokštą, įvykusį 9-tojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais atsirado roko grupė “Antis”. Tai istorija apie mažą šalį, ypatingą jos laikotarpį ir žmones, kurie, nepaisant situacijos pavojaus, iškovojo savo nepriklausomybę su šypsena veide ir daina lūpose.
Trukmė: 69 min. Kalbos: lietuvių, anglų, vokiečių, rusų.

„Nematomas frontas“
„Tik nepasiduokit gyvi“. „Geriau jau mirti nei tarnauti okupantui“. „Už Lietuvą, už laisvę, vyrai!“. Šie atviri ir jaudinantys žodžiai skambėjo iš partizanų – žmonių, pasiryžusių paaukoti gyvybę dėl savo šalies, lūpų. Filmas, kurį drąsiai galima vadinti gyva Lietuvos istorijos pamoka.
Trukmė: 76 min. Kalbos: Lietuvių, anglų.

Atkreipiame dėmesį, kad asmeniniam naudojimui įsigytų DVD filmų naudojimas ugdymo proceso yra neteisėtas. Dėl pažeistų autorių teisių ir materialių bei nematerialių nuostolių atlyginimo gali būti kreiptasi į atsakingas institucijas.