Lietuvos mokykloms – išskirtinė juosta apie Sąjūdį.

Lietuvos mokykloms – išskirtinė juosta apie Sąjūdį.


“Švietimo standartas” susitarė dėl teisės mokykloms pristatyti išskirtinę juostą apie Sąjūdį.
Filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją”, dar neseniai rodytas Lietuvos kino teatruose ir išgarsinęs Sidabrinės gervės laureatę režisierę Giedrę Žickytę, nepaliko abejingų.
Šiandienos trisdešimtmečių kartą jau atsimena tuos Sąjūdžio, dainuojančios revoliucijos laikus, kai Vilniuje būrėsi tūkstantiniai mitingai, per Lietuvą vilnijo dainuojanti, laisvės ilgesio ir vilties kitokiam rytojui, banga. Tokie filmai prasmingai sudabartina Sąjūdžio laikmečio idealus ir pristato juos visiškai kitame, ne mažiau svarbiame Maidano ir karo Ukrainoje, Rusijos propagandos ir minkštųjų galių kovos kontekste.
“Mes privalome jaunajai kartai nuosekliai ir kaskart pristatyti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės kovų istoriją. Šiandien dažnam mokiniui Sąjūdis, blokada, vagnorkės ir panašūs žodžiai tėra tik terminai iš istorijos vadovėlio. Kaip svarbu, kad jie bent filmo pagalba pajaustų tą tikrą Sąjūdžio dvasią, kad “Antis” jiems taptų kur kas daugiau, nei populiari muzikos grupė”, įsitikinusi “Švietimo standarto” direktorė Dalia Šivickienė.
Kadangi filmo diskų leidyba buvo iš dallies finansuota valstybės lėšomis, prodiuserių geros valios dėka “Kaip mes žaidėme revoliuciją” disko kaina švietimo įstaigai, įskaitant pristatymo kaštus – tik 10 EUR.

 

Filmo kinoteatrinis anonsas:

Žiūrėti “Kaip mes žaidėme revoliuciją” kviečia Gabrielius Liaudanskas-Svaras.