Mažiau galimybių turintiems – nemokami EMP Jonavoje

Mažiau galimybių turintiems – nemokami EMP Jonavoje


„Švietimo standartas“ š. m. rugpjūčio 3 d. sudarė sutartį su Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondu. Ši sutartis užtikrina, kad visiems, mažiau galimybių turintiems, socialiai remtiniems moksleiviams Jonavoje bus išduoti nemokami elektroniniai mokinio pažymėjimai.

„Tai precedento neturintis atvejis! Pirmą kartą pažymėjimai mūsų šalyje išduodami nemokamai. Iki šiol elektroninius mokinio pažymėjimus Lietuvoje išduodančios bendrovės turėjo konkretų verslo interesą. Aš džiaugiuosi, kad mums po truputį pavyksta keisti požiūrį“, įsitikinusi VšĮ „Švietimo standartas“ direktorė Dalia Šivickienė.

Pažymėjimų finansavimas socialiai remtiniems moksleiviams yra vienas iš esminių motyvų nediegti EMP mokykloje, kadangi tokie mokiniai sudaro apie 30 proc. nuo visų besimokančiųjų. Mokyklų vadovams ir administracijai sudėtinga rasti sprendimus, kaip kompensuoti EMP gamybos kaštus, kadangi mokyklos turi ir kitų finansinių prioritetų.

Svarbu ir tai, kad mažiau galimybių turintys moksleiviai yra ir iš padidintos rizikos šeimų, jiems reikalinga specifinė disciplina, kuriai būtinas arba labai gelbsti EMP.

„Džiaugiamės, kad pavyko rasti sprendimą Jonavai. Ši savivaldybė ypatinga. Čia EMP turi praktiškai visi moksleiviai, įdiegtos elektroninės spynos, naudojamas elektroninės piniginės sprendimas ir kitos funkcijos. Mums svarbu, kad socialiai remtini mokinukai su EMP galės nepastebėti atsiimti savo nemokamų pietų porciją“, teigė D. Šivickienė.

Jonavoje yra daugiau nei 500 socialiai remtinų moksleivių. Jiems pažymėjimai bus pagaminti dar iki šių mokslo metų pradžios.