Mumis patikėjo didžiausi!

Mumis patikėjo didžiausi!


Vilniaus Gabijos gimnazija – turbūt didžiausia mokykla Lietuvoje. Čia mokosi kiek daugiau nei 1500 moksleivių. Elektroninis mokinio pažymėjimas gimnazijoje – jokia naujiena. Jis pradėtas išduoti dar 2012-aisiais.

Mokykla buvo viena pirmųjų, patikėjusi tuometinių partnerių pasiūlymu ir pradėjusi diegti pažymėjimus. Tačiau 2014 metais, mokyklos vadovybės ir bendruomenės sprendimu, EMP išdavimas buvo sustabdytas.

„Pabandykite pabūti mokyklos vadovo vietoje. Būtent mokyklos vadovas su atsakingais administracijos darbuotojais bendruomenei pristato perspektyvą. Ar tai būtų elektroniniai vadovėliai, ar renovacijos planai, ar ugdymo metodai, ar modernesnės klasės. Taip pat buvo pristatytas ir elektroninis pažymėjimas. Modernus, šiuolaikiškas įrankis inovacijoms mokykloje. Tačiau nei inovacijų, nei technologijų nėra iki šiol“, mokyklos sprendimą aiškina Dalia Šivickienė.

Pasak jos, kiekvieną dieną, bendraujant su vis didesniu kiekiu mokyklų atstovų, aiškėja, kiek nepagrįstų lūkesčių sukelta ir kiek neįmanomų dalykų įbrukta į mokyklų vadovų galvas.

Viskas nemokama, bet kainuos visada; Visas problemas išspręs kažkokie skaitytuvai; Jeigu turės EMP, bus labai pažangūs ir t.t. Internetas pilnas pavyzdžių, ką gali mifare kortelės ir kiek jos gali būti plačiai pritaikomos, bet tai nereiškia, kad viskas tinka ir pasiteisins mokykloje.

„Visi kalba apie lankomumo sistemas, apie klasių užraktus, vartelius, atsiskaitymo sistemas, elektroninę bibliotekos sistemą, raktų išdavimo sistemas ir pan. Tačiau daugelis nesuvokia, kad tik dalis, ir tik technologiškai išgrynintų, praktiškai veikiančių ir patikrintų sprendimų gali pasiteisinti mokykloje. Mokykla neturi būti bandymų laboratorija.“, įsitikinusi Dalia.

Džiaugiamės, kad Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleiviams išduosime mokinio pažymėjimus ir didžiuojamės, kad pavyko atrasti sąžiningą, ne pažadais, o pasitikėjimu grįstą dialogą.

Esame pasirengę konsultuoti mokyklą pažymėjimo funkcijų ir technologinių galimybių klausimais.