Susitarta dėl nuolatinės partnerystės su ŠAC

Susitarta dėl nuolatinės partnerystės su ŠAC


Siekdami teikti kokybišką elektroninių mokinio pažymėjimų personalizavimo paslaugą kreipėmės į Švietimo aprūpinimo centrą prie Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos dėl nuolatinio EMP blankų įsigijimo. Dabar, pasirašius sutartį su mokykla, blankus iš Švietimo aprūpinimo centro galėsime pirkti ir tiesiogiai. Labai svarbus akcentas, kad iki šiol 2,35 EUR (8,11 LT) kainavę blankai ateityje brangs, kadangi bus skelbiamas naujas viešųjų pirkimų konkursas blankams įsigyti.

Atkreipiame dėmesį, kad ŠAC administruojami (parduodami) blankai yra patvirtinti Valstybinės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos ir turi valstybinio dokumento blanko statusą.

Skeptikams, ypač tėvams, iš karto atsakome: blanko kaina didelė ne dėl pačios kortelės, ar techninių jos savybių, o dėl specialios spaudos, kurią atlikti gali tik valstybinių dokumentų spaudos licenciją turinčios įmonės. Pats mokinio pažymėjimo grafinis projektas yra įslaptintas ir pateikiamas tik teisę į spaudą turinčiai (konkursą laimėjusiai) bendrovei.

Šiuo metu mokinio pažymėjimo blankus yra atspausdinusi bendrovė „Lodvila“. “Švietimo standartas” gali tik personalizuoti pažymėjimus. EMP blanko kaina gali keistis jau š.m. rugsėjį, tai koreaguos pažymėjimo kainą.