Vytautas Žebrauskas: „Jais galima pasitikėti“

Vytautas Žebrauskas: „Jais galima pasitikėti“


Elektroninius mokinio pažymėjimus Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigose naudojame jau keletą metų. Šiandien Jonavoje juos naudoja visi moksleiviai.

Su „Švietimo standartu“ bendradarbiaujame pirmuosius mokslo metus. Įstaiga, kuri yra paramos gavėja, savo iniciatyva, suderinusi su mumis, pasirūpino, kad visiems, mažiau galimybių turintiems (socialiai remtiniems) moksleiviams elektroniniai pažymėjimai būtų pagaminti neatlygintinai. Šių pažymėjimų gamybą finansavo Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas. Tuo nereikėjo rūpintis nei savivaldybei, nei mokykloms. Mano žiniomis, tai pirmas toks atvejis visoje Lietuvoje ir gražus pavyzdys.

Kadangi visose Jonavos švietimo įstaigose yra įdiegti elektroniniai durų užraktai, valgyklose įrengtos UAB „Eurofondas“ apskaitos sistemos, „Švietimo standarto“ ekspertai pasiūlė sprendimą, ką daryti su mokiniais, kurie paliko pažymėjimą namuose arba jį pametė. Džiaugiamės, kad su jų pagalba turime nepertraukiamą elektroninio mokinio pažymėjimo naudojimo ciklą, nes mokiniams, laikinai neturintiems pažymėjimo, mokyklos socialinis darbuotojas laikinai išduoda elektroninę apskaitos kortelę, kuri veikia kaip durų raktas, su ja galima atsiimti priklausančią nemokamo maitinimo porciją.

Akivaizdu ir tai, kad „Švietimo standartas“ puikiai tvarkosi su užsakymų administravimu ir gamybos terminais. Mokyklų užsakytus pažymėjimus jie pagamino per savaitę įskaitant duomenų patikrinimą, nuotraukų peržiūrą, apmokėjimų priskyrimą, duomenų tikslinimą ir pan.

Aš asmeniškai džiaugiuosi, kad nebereikia būti tarpininku tarp mokyklos ir bendrovės, gaminančios pažymėjimus, kadangi viskas vyksta tikrai sklandžiai. Juolab, esu nuolat informuojamas apie EMP diegimo eigą.

„Švietimo standartą“ galiu rekomenduoti ir kitiems. Jie sugebėjo įsigilinti į pažymėjimo gamybos specifiką, perimti geriausias patirtis, todėl neklysta, žino, kas svarbu mokyklai, savivaldybei, mokiniams ir mokytojams, atsakingai žiūri į susitarimus ir terminus. Jais galima pasitikėti.

Vytautas Žebrauskas: Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.